YAQI Excalibur - maszynka SE na system FAC

Zaczęty przez Monocero, 31 Marzec 2021, 17:56:05

Przeczytano 5 razy

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

jarrrro

@sel, oto link: https://www.classicshaving.com/collections/occams-razor/products/rose-gold-occam-s-razor-single-edge-safety-razor

Wszystkie inne zostały wyprzedane, cena jest na tyle atrakcyjna, że przez chwilę chciałem sobie kupić, ale walczę z konsumpcjonizmem, a obsługa tej maszynki jest niełatwa. Jako bałaganiarz od razu pewnie bym zgubił dołączony wkrętak, ale bardzo mnie kusi, gdybyś kupił i ciągle mimo to będzie dostępna, to kto wie...

Wracając do głównego wątku, wpadłem wczoraj wieczorem na genialny pomysł. Pod nożyk włożyłem inny nożyk tylko odwrotnie, by ostrze skierowane było do tyłu. Co ciekawe, nie wystaje na zewnątrz, zatem rąk nie potniemy. Gap zyskał niewiele, jakąś tam część milimetra, jednak jakość golenia poprawiła się znacznie. Już nie trzeba dociskać do twarzy. Maszynka zostanie u mnie już. :cool5:
  •  

sel

@jarrrro Dzięki. Jakaś dziwna ta maszynka, więc raczej się nie skuszę.
  •  

jarrrro

Ale wpisy zostały pomieszane. Można dostać schizofrenii. Najświeższe wpisy w środku, z przeszłości na końcu. Chyba zmiana silnika
  •  

js

Cytat: jarrrro w 04 Wrzesień 2022, 19:25:11Ale wpisy zostały pomieszane. Można dostać schizofrenii. Najświeższe wpisy w środku, z przeszłości na końcu. Chyba zmiana silnika

Co masz na myśli?
  •  

barber

  •  

sel

  •  

jarrrro

@js
Dwie godziny temu wpisy poranne były w środku wątku, a najnowsze pochodziły sprzed roku. Teraz jest właściwie
  •  

lokor

Panie i Panowie mój Excalibur właśnie wyzionął ducha.
Ukręcił się gwint, który od początku wydawał się najsłabszym punktem tej maszynki. Sięgałem po niego zawsze kiedy chciałem mieć pewność, że nie będzie zacięć i podrażnień. To była naprawdę spoko maszynka  :'( Wytrzymał około 2-3 lat. Kiepski początek roku- najpierw gwint w R41 i wymiana czapki, teraz Excalibur. Nie czuję chyba mocy w swoich łapskach  ;D
  •  

marcin19883

@lokor
Wkręcasz dwoma paluszkami do oporu, a nie całą dłonią  >:( Nie wiem jak niektórzy ukręcają gwint, do tego nie trzeba siły  :-[
  •  

lokor

W eRce gwint wytrzymał około 10 lat. Jak na ZnAl to chyba całkiem nieźle. Excalibur to zupełnie inna konstrukcja, taki wycinek śruby. Uwierz mi, w dokręcaniu śruby jestem zazwyczaj delikatny - no, chyba że w robocie  ;)
  •  

Han

Gwint a w zasadzie trzpień z gwintem w tej maszynce jest dość słaby i też nie wróżę mu długiej trwalosci.
  •  

Sambags

Kiedy pojawił się w sprzedaży, kupiłem go od razu na Aliexpress w marcu 2021 roku z bardzo wadliwym wkładem.

Ten kartridż (powyżej na pierwszym zdjęciu) ma niewielką niedoskonałość w moim przykładzie, w którym centralny gwintowany trzpień kubka jest lekko obrócony względem swojej osi, jednak bez wpływu na geometrię kartridża.
Śruba nachylona względem krawędzi wykazuje lekką asymetrię.
Niewielki luz w szczelinie przecinanej przez trzpień pomaga umieścić wszystko na swoim miejscu po zmontowaniu maszynki, kubek przyjmuje prawidłową pozycję względem podstawy, a uchwyt jest idealnie na osi. Pod względem wykonania maszynka nie ma czego zazdrościć maszynkom kosztującym 10 razy więcej lub prawie tyle samo.

Ogólnie jednak oferuje bardzo delikatne golenie, trzeba tylko trochę uważać przy prawidłowym wkładaniu ostrza Artist club.
W międzyczasie kupiłem inny wkład, ten poniżej na pierwszym zdjęciu powyżej.
Ten wkład jest znacznie mniej delikatny niż pierwsza wersja i trzeba na niego zwracać szczególną uwagę, kupiłem go w tym samym roku 2021.

  •  

marcin19883

  •  

Monocero

Bardzo proszę o korzystanie z forumowej galerii, żeby zapobiegać takim dziurą na forum w przyszłości.
(D.D)
  •  

Sambags

Cytat: Monocero w 26 Kwiecień 2024, 18:44:34Bardzo proszę o korzystanie z forumowej galerii, żeby zapobiegać takim dziurą na forum w przyszłości.

Przepraszam, jak zrozumiem jak wstawiać zdjęcia z galerii to wstawię je jeszcze raz.
  •