YAQI Excalibur - maszynka SE na system FAC

Zaczęty przez Monocero, 31 Marzec 2021, 17:56:05

Przeczytano 5 razy

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

JAkub

Akurat to nie ja, taki przykład tylko podałem...Ale wiem że Pudełko było całe i nie uszkodzone więc przy transporcie odpada.
  •  

ShaveManiac

  •  

przemo666

Jakość i precyzja z aliexpress z moich doświadczeń to trzeba mieć farta  ::) Za takie rzeczy właśnie płacimy zamawiając sprzęt z usa kanady czy od Monocero
  •  

Monocero

No i wiem tyle, że nowa partia Yaqi Excalibur ma być poprawiona. Podobno mają wypuścić lada chwila. Nie wiem sam co o tym myśleć.
(D.D)
  •  

waldekski

Witam. Zagłosowałem na tą sztukę jako słaba i z  tego co widzę to chyba jako jedyny. Miałem okazję się nią ogolić dwa razy i w porównaniu do moich maszynek tak też ona wypada. Czy bym ją polecił...dobre pytanie. Na chwilę obecną nie potrafie odpowiedzieć, może gdybym mógł jej dłuuuuużej poużywać....
  •  

joxer

a widzieliście ostatnio tą maszynkę w ofercie jakiegoś polskiego sklepu, czy raczej tylko aliexpress

czy jest dla niej jakaś sensowna budżetowa alternatywa oprócz wyrobów firmy razorock
  •  

jarrrro

Cena bardzo się podniosła, swego czasu była dużo tańsza

Scalony post: 05 Sierpień 2022, 20:38:00

Poprawili w końcu tę maszynkę? Pytam, bo w chwili słabości kupiłem ją u Chińczyków...


Scalony post: 01 Wrzesień 2022, 13:54:26

Mam w końcu, jestem po pierwszym goleniu, wnioski zatem będą wstępne. Maszynka została poprawiona, działa doskonale, sam gwint nie robi wrażenia, widać, że to takie byle co. Rączka ślizga, utrudnia trzymanie w dłoni. Kąt głowicy dla mnie to wciąż nowość, nie wyczułem jej jeszcze. Jednak najbardziej mnie cieszy łagodność doprowadzona do normalności? Brak słów na określenie mocy tej maszynki, na podstawie skali maszynek Razorock to jest to maszynka agresywna. Co najważniejsze, nie trzeba dociskać maszynki do skóry, by zebrać zarost. Pod nosem nastąpiło zacięcie, ale nic strasznego. Ciekaw jestem, jakie ostrze  SE jest włożone w maszynkę, nie miałem czasu na wymianę. Maszynki SE mają tę wyższość nad żyletkami, że wybór ostrzy jest ogromny, od bardzo łagodnych do mistrzów ostrości. Ostrze przez swą sztywność daje uczucie prawdziwie ostrego narzędzia do golenia. Po jednym goleniu jestem bardzo zadowolony i polecam przygodę z SE, bo taniej nigdzie nie kupi się takiej maszynki. Co ciekawe, inni producenci wypuszczają krótkie serie i maszynki szybko stają się niedostępne. Tak jest z moim Enochem.
  •  

Monocero

U mnie ta maszynka została. Znaczy głowica  bo rączka to nieporozumienie.
(D.D)
  •  

jarrrro

Jestem po dwóch goleniach. Dziś wymieniłem ostrze na markowe japońskie.
Maszynka jest właściwie bardzo przyjazna, ale do agresywnych bym jej nie zaliczył, č czasem potrzebny jest mocniejszy docisk do twarzy. Jednak także nie jest zbyt łagodna. Czyli idealna.
  •  

jarrrro

Zmieniam zdanie. Maszynka jest zbyt łagodna. Golenie zajmuje więcej czasu, trzeba z racji słabej ekspozycji ostrza kilka razy poprawiać to samo miejsce. Można zwiększyć zakres agresji poprzez zakup ostrzy, ale tego nie zrobię
  •  

Monocero

 :) generalnie ostrza FAC chyba najlepiej się sprawdzają w szawetkach jeśli mowa o skuteczności.
(D.D)
  •  

jarrrro

Nieprawda. Moja maszynka z USA Enoch Razor, już niedostępna, jest tak groźna, że strach się bać. Trzeba niebywale ostrożnie i uważnie postępować przy świeżym ostrzu.
Zazwyczaj przez tydzień jestem lekko uszkodzony, lekko pocięty. Chciałem kupić coś łagodniejszego, by ostrze przez te 7 goleń uległo stępieniu, jednak to nie najlepszy pomysł, bo człowiek, czytaj użytkownik, uczy się działania jednej maszynki i przy zmianie na inną stosuje zapamiętaną technikę golenia. Mam tak przy przejściu na żyletki. Już na wstępie zakładam, że krzywdy mi nie zrobią, po czym całą twarz mam pociętą. Tak się dzieje, gdy z ostrzy FAC i maszynek SE przechodzę na maszynki DE. Chyba to był zły pomysł, zakup tego chińskiego produktu. Będę myśleć, może skończy się sprzedażą, ale ja handlować nie potrafię, zazwyczaj za tanio sprzedaję i robię z siebie frajera
  •  

sel

@jarrrro Jakbyś chciał sprzedać tę maszynkę - tę amerykańską, oczywiście - to daj znać. Kto to widział żeby przez tydzień cierpieć, aż się ostrze stępi.
  •  

jarrrro

@sel nigdy jej nie sprzedam, jest doskonała . Człowiek całe życie się uczy. Bywa, że za pierwszym razem jest golenie bez zacięć
Poza tym wszedłem na stronę producenta Enoch , i są jeszcze dostępne maszynki SE za 79 dolarów, ale mają wymienne płytki przykręcane na śrubki, to nie dla mnie, ale możesz za niewielkie pieniądze kupić agresywną maszynkę, która, jeśli Ci się nie spodoba, zostanie przeze mnie odkupiona od Ciebie
  •  

sel

@jarrrro Ja już tam nawet patrzyłem, w sensie, że na tej stronie, ale przecież nie wiem czy ta, to ta maszynka czy może inna. Nie, teraz to w ciemno już nic nie kupię.
Edit. Daj linka do tej maszynki
  •