Klub miłośników maszynek SE

Zaczęty przez jarrrro, 16 Październik 2020, 09:41:48

Przeczytano 3 razy

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

jarrrro

Mam nadzieję, że ten klub sprawi, że się policzymy, jest nas niewielu, tym bardziej potrzebujemy wzajemnego wsparcia.
Mija historia jest krótka. Zacząłem miesiąc, półtora miesiąca temu od maszynki RazoRock Hawk V3 A, sprzedałem ją, obecnie mam Enoch Occam's.
Byłoby miło, gdyby każdy zaczął od opisania , jak doszło do tego, że używa maszynek SE,  z iloma maszynkami miał do czynienia i jakich ostrzy używa.
U mnie są to feathery super pro, ale kupię na pewno KAI mild

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  •  

nemesis_78

U mnie to była czysta ciekawość, jak goli się SE. Miałem wiele maszynek SE, obecnie zostały mi Generał V2 i Hawk V3. Po czasie stwierdziłem, że DE jednak jest lepsze.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  •  

dardo2002

Do zakupu pierwszej maszynki SE doprowadziła mnie jak pewnie wielu z nas chęć spróbowania czegoś innego.
Posiadam dwie maszynki tego typu:
1 - Colonial Razors General v1 - preferowany nożyk to Schick P-30 oraz Feather PS,
2 - Blackland Vector  - tutaj Feather PB, Kai Pink oraz Schick P-30 (ten ostatni niestety nie każdy pasuje na głowicę)

W planach mam jeszcze zakup Blackland Sabre :) ale to GEM więc nie wiem czy będzie tu pasował :cool5:
  •  

jarrrro

@dardo2002  będzie pasował :)
@nemesis_78
Czemu wolisz golić się jednak klasycznymi żyletkami?
Czemu pomysł maszynek na FAC nie przekonał Cię?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  •  

nemesis_78

Po prostu lepiej mi się goli zwykłymi żyletkami. Są cieńsze i lepiej atakują mój zarost, co nie oznacza, że FAC są gorsze.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  •  

Omega

A pytanie a którą maszynkę SE polecacie na pierwszą z tego systemu ? - ostrza FAC już mam do brzytwy z chęcią bym potestował maszynkę, ale nie wiem co by było dobre na początek w żyletkach na co dzień R41 i EJ89 
  •  

jarrrro

Na to pytanie może odpowiedzieć tylko ktoś, kto używał wielu maszynek.
Najtaniej kupić wersję aluminiową na Allegro

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  •  

dardo2002

@Omega podaleś dwie skrajnosci maszynek DE wiec trudno bedzie zasugerować Ci jakiś odpowiednik. Jesli wzglednie łagodnie to Hawk v3 natomiast agresywniej to możliwe że ATT SE2  lub Vector z nożykiem Feather PS.
Ogolnie nie szukałbym maszynki "na początek" tylko od razu tej.wlasciwej. Tanie zabawki to nie są wiec szkoda pieniedzy na eksperymenty.
  •  

Omega



Cytat: dardo2002 w 16 Październik 2020, 17:14:04
@Omega podaleś dwie skrajnosci maszynek DE wiec trudno bedzie zasugerować Ci jakiś odpowiednik.

@dardo2002  maszynki skrajne to fakt używane zmiennie. Ale skórze też należy się odpoczynek.

Teraz mam na tapecie brzytwę na ostrza FAC - też widziałem opinie że drogie eksperymenty a wyszło tania nauka z chińskim klonem.   

Nie mówię że tak musi być z SE nawet domyślam się że tak nie będzie ale mimo wszystko eksperymenty to fajna sprawa jest do czego dążyć nawet skarbonka na maszynkę sprawić może przyjemność. Tylko na którą ? Raczej nie bestie najwyżej agresywności , coś łagodniejszego ale efektywnego.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

  •  

dardo2002

@Omega raczej na pewno tanio nie będzie bo nie ma Chińskich klonów maszynek SE.
To jaką maszynkę kupisz zależy tylko od ciebie i zakładanego budżetu.
Wygląda to tak, że w okolicach 100$ masz to wyboru Razorock Hawk w trzech wersjach oraz maszynki Occam.
Potem niestety cena rośnie niemal x2.
W tej cenie najbezpieczniejszym chyba wyborem będzie Colonial Razors Generał v2.  W tej opcji możesz kupić samą głowicę za 115$ lub ewentualnie z rączką (+70$).

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
  •  

barber

generał v2 w sklepie producenta to wydatek 140 $ ( sama głowica )
115 $ głowica, 25$ przesyłka, i do tego opłaty celno-skarbowe
tanio nie wychodzi  :'(
  •  

jarrrro

Dlatego są tylko dwie opcje dla kolegi @Omega .
Jeśli mały budżet, to aluminium, tylko że tutaj trzeba przyciskać jak jednorazową .
Albo , o ile budżet pozwoli, także tej samej marki RazoRock Hawk V3. Jeśli lubisz łagodne golenie, to może być maszynka na całe życie, skuteczne i łagodne golenie bez zacięć i podrażnień. Każdy , kto ją kupuje, jest szczęśliwy. Poza mną :)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  •  

Omega

Cytat: dardo2002 w 16 Październik 2020, 21:07:45
@Omega raczej na pewno tanio nie będzie bo nie ma Chińskich klonów maszynek SE.
To jaką maszynkę kupisz zależy tylko od ciebie i zakładanego budżetu.
Wygląda to tak, że w okolicach 100$ masz to wyboru Razorock Hawk w trzech wersjach oraz maszynki Occam.
Potem niestety cena rośnie niemal x2.
W tej cenie najbezpieczniejszym chyba wyborem będzie Colonial Razors Generał v2.  W tej opcji możesz kupić samą głowicę za 115$ lub ewentualnie z rączką (+70$).

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja nie oczekuje , że będzie tanio - to że udało się z brzytwą tu nie musi

To że będzie dość duży wydatek to spokojnie będzie cel do osiągnięcia lubię wyzwania

Bardziej chodzi którą skoro wydatek spory fajnie było by ulokować $$ odpowiednio i świadomie.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

  •  

jarrrro

Według mnie nie warto płacić tysiąc złotych, kiedy za 400 można mieć stalową maszynkę, która jest sprawdzona przez wielu użytkowników. Decyzja należy do Ciebie. Na maszynkę z USA będziesz czekać długo, będzie drogo.
Decyzja należy do Ciebie

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  •  

jarrrro

Szkoda, że @waldekski nie chce dołączyć do klubu, jest prawdziwym entuzjastą tego typu maszynek i ma największe doświadczenie w tej kwestii. Zapewne ma dużo zajęć i nie ma czasu. Tak często bywa. Niemniej teraz go publicznie namaszczę na króla tego wątku, ojciec założyciel jest jeden, król także tylko jeden.
Niech Ziemia będzie przyjazna pod Twymi stopami,   Królu nasz. Pokornie czekamy na kilka słów

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

  •