HAWK Single Edge V3 Stainless Steel RazoRock

Zaczęty przez waldekski, 18 Kwiecień 2020, 19:50:47

Przeczytano 4 razy

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

JAkub

Kolega @waldekski  pisał chyba że jest ona łagodna w swojej recenzji nie wspomniał że jest agresywna... chyba że źle doczytałem.
A i tak agresywność i skuteczność to subiektywne odczucie każdego indywidualnie
  •  

dardo2002

@jarrrro jeśli możesz to sprobój z ostrzami Feather Professional Super. Są szersze od typowych nożyków

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  •  

jarrrro

Już zamówiłem te ostrza. Jednak jeśli ktoś by był w posiadaniu RazoRock Hawk V3 OC i chciał się zamienić na wersję A , to jestem chętny
  •  

nemesis_78

Muszę spróbować dzisiaj wersję A i ocenić.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  •  

jarrrro

@Chowart
A jak Twoje przygody z tą maszynką?
  •  

Gizmuch

Szybko się skończyła i sprzedałem, doszedłem do wniosku, że jednak zwykła żyletka jest dla mnie lepsza, ale nie sugeruj się moją opinią, zawsze uważałem, że lepiej samemu sprawdzić , bo zarost każdy ma inny
Jedyna maszynka na pojedyncze ostrza, która ze mną zostanie to Mingoose, używam jej do golenia głowy i jest świetna

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
  •  

nemesis_78

Jestem świeżo po goleniu Hawk V3 A, no i kolega @jarrrro ma rację. Ta płytka nie ma  nic wspólnego z agresywnością, co prawda zbiera lepiej od zwykłej V3, ale do agresji jej daleko. Jedyna agresywna maszynka SE jaką miałem to była od ATT, ale i golenie było mało przyjemne.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  •  

jarrrro

@waldekski
A czemuż to ojciec i założyciel tego wątku milczy i uwagami się nie dzieli?
  •  

waldekski

hejka
Przepraszam, że dopiero teraz zabieram tu głos, ale "czas" u mnie teraz to....no dobrze, ale na temat.
Moi drodzy

@jarrrro

@nemesis_78

..."Tą maszynkę zaliczyłbym do maszynek o łagodności typu Generał v2 ( tutaj więcej o niej ). Na pewno jest łagodniejsza od aluminowego Hawk'a. No ale co do skuteczności, to nie zupełnie na tym samym poziomie co General v2, choć moim zdaniem Hawk v3 SS nie wiele ustepuje Generl'owi, ale zawsze pozostaje to małe "ale"....
tak napisałem powyżej. Ta maszynka naprawdę jest bardzo łagodna. I j eżeli ktoś potrzebuje agresywności to źle ulokował "zamiary".

@jarrrro

jeżeli chodzi o zarost, który masz, to ta maszynka na pewno nie jest dla Ciebie. Tobie, z tego co piszesz, to bym polecił Asylum Rx (https://www.golarze.pl/index.php?topic=1039.0) Niestety jest dostepny na chwilę obecną tylko z drugiej ręki i to jak ma się szczęście, ale z pewnością się to wkrótce zmieni. Jest mi niezmiernie przykro , że maszynki SE Cię zawiodły. Szkoda, że więcej się nie dopytywałeś.
Goliłem się, wszystkimi głowicami tej maszynki i jeżeli lubisz czuć ostrze, to nawet głowica OC Ciebie nie zadowoli.
Kolega  @dardo2002  zaproponował ostrze......przy tej głowicy to nie wiele zmienia. Czuć bardziej nożyk, to fakt, ale agresywność idzie tylko troszeczkę do góry....
Napisałeś, że tylko raz się nią goliłeś........
Dla mnie również pierwsze wrażenie jest najważniejsze.......Po tem to tylko staramy się ulepszyć coś, czego się nie da ulepszyć  :cool5:
Nie wiem co jeszcze dodać. Maszynki SE to maszynki ZUPEŁNIE inne niż DE...... Szkoda, że nie jestem w kraju, bo bym Ci podesłał na testy maszynkę, która by zmieniła Twoje zdanie co do agresywności i maszynek SE.



  •  

dardo2002

Zakładałem, że Feather Super podniesie agresję Hawka. Przynajmniej w moim przypadku Vector z tym nożykiem staje się nieakceptowalne agresywny.
W Generale również jest agresywniej niż inne nożyki ale ten zestaw mnie akurat odpowiada i jak dla mnie to najlepsze połączenie.
Na marginesie i trochę w innym temacie. Dzisisj znowu nie mogłem załadować Schicka P-30 do Vectora. Co drugi nożyk w paczce nie pasuje rozstawem na piny. Miał ktoś podobny problem czy tylko ja na takie  trafiłem?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  •  

jarrrro

Jutro przyjdą te ostrza agresywne, więc w sobotę się ogolę i podzielę się wrażeniami
  •  

jarrrro

@dardo2002
Szerokość tych ostrzy jest identyczna
  •  

dardo2002

@jarrrro standardowa szerokość nożyka. FAC to 8mm. Professional Super ma 8,2mm

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  •  

jarrrro

  •  

dardo2002

Nie wiem jak w Hawku ale w Vectorze te 0.2mm robi znaczącą i odczuwalną różnice

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

  •